Wpis zacznę od wdzięczności i podziekowań osobom z mojego bliskiego otoczenia, które czuwają i informują mnie o spotkaniach z tak ważnymi osobami.

Gdyby nie koleżanka – 6 lat temu nie spotkałabym się z Panem Aleksandrem Dobą w Waszyngtonie, zaraz po tym jak dopłynął kajakiem na ziemie Stanów Zjednoczonych.

Gdyby nie prezent urodzinowy od Kasi ze zbiorem fotografii pana Krzysztofa Niedenthala i jego zdjęcie Maluchów tankujących na stacji w latach 80 tych – pewnie język stanąłby mi w gardle i nie miałabym pretekstu do rozmowy z autorem podczas spotkania z Nim na żywo :). A tak – mimo stresu i trzęsących się rąk, wyskoczyłam jak z procy jako pierwsza z pytaniem, na której stacji zostało zrobione to zdjęcie :)):

Ba! Gdyby nie Kasia – nie wiedziałabym o tym spotkaniu!!!

I gdyby zdjęcia nie przesunęły mi się na 3 godziny później – nie miałabym możliwości spotkania z mistrzami fotografii, a potem obejrzenia wystawy pt. “Sąsiadka. Komentarz”, która po raz pierwszy ujrzała światło dzienne 20 lat temu. Dla zainteresowanych: wystawa trwa do 7.11 w Galerii Promocyjnej, Rynek Starego Miasta 2.

Uroczy był moment, kiedy pewien starszy pan, przedzierając się do pierwszego rzędu by móc zrobić zdjęcie – nie był sam w stanie ustawić aparatu ze względu na brak możliwości opanowania trzęsących się rok i poprosił o to młodszą osobę… zatrzymałam się chwilę nad tym momentem i poddałam krótkiej refleksji.

To było świetne popołudnie!

Zarówno jednego, jak i drugiego pana poprosiłam o napisanie na pamiątkę jednego zdania dla mnie, nazywając siebie “młodą fotografką” xD. I tak oto, wróciłam z pamiątkowymi kartkami w ramki :). Mogłam zabrać książki z prośbą o wpisy, ale dźwiganie sprzętu przez całą Warszawę plus jeszcze dwie nie lekkie książki to byłoby już zdecydowanie za dużo dla mojego kręgosłupa :))

Za pamiątkowe zdjęcie dziękuję przypadkowemu panu :).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *