W tym wpisie, oprócz pokazania zdjęć z pięknego spotkania z noworodkiem i jego rodziną w domu, stworzyłam dla Ciebie krótki przewodnik tego, jak przygotować się do rodzinnej sesji zdjęciowej. Na końcu pokażę Ci śliczne albumy, które stały się cudowną pamiątką na lata dla rodziców Kubusia i Jego dziadków. Uchwycenie pierwszych dni życia maleństwa na zdjęciach, to wspaniały pomysł i mam nadzieję, że po przeczytaniu i obejrzeniu tego wpisu, Ty również tak stwierdzisz. 

Dlaczego fotografia domowa jest najlepsza w przypadku niemowlaków?

Przede wszystkim dlatego, że to właśnie w zaciszu własnego domu, wszyscy biorący udział w sesji czują się bezpiecznie i swobodnie. Dzięki temu jest dużo większa szansa na uchwycenie naturalnych momentów Waszego szczęścia, przeplatanych codziennością, co świetnie złapać na zdjęciach. To właśnie na tej naturalności, a nie sztucznym pozowaniu mi zależy 🙂 .

Mało tego, oszczędzacie dużo czasu i kombinacji związanych z wyjściem z domu z niemowlakiem (co wiadomo, nie jest najprostszym zadaniem do wykonania) i przemieszczania się po mieście, stresowania siebie i dziecka przy okazji. 

Podczas sesji domowej noworodka nie ogranicza nas czas. Wasz dom to nie wynajęte na godziny studio fotograficzne, w którym jesteśmy ograniczeni godzinowo i musimy wyrobić się co do minuty. Zwykle na takie spotkania przeznaczam aż do dwóch godzin, by każdy czuł, że nigdzie nam się nie spieszy. Maleństwo potrafi sprezentować różne niespodzianki w trakcie zdjęć, dlatego ten komfort czasowy jest bardzo ważny zarówno dla mnie jak i dla Was.

Jak przygotować przestrzeń na sesję zdjęciową w domu?

Są dwa miejsca w domu, w których najczęściej skupiam się na fotografowaniu Was. Jak możecie się domyślać, są to: sypialnia i pokój dzienny. To właśnie w tych dwóch pomieszczeniach zwykle jest łóżko i kanapa, które są bardzo przydatne. Jeśli do tego mamy na przeciwko okno ze światłem dziennym – fantastycznie! Nic więcej nie potrzeba mi do szczęścia. W związku z tym, że fotografuję przy świetle zastanym (bardzo rzadko używam lamp błyskowych, a przy fotografowaniu noworodków nigdy), będziemy kręcić się przy oknie i łapać wpadające światełko ;)). 

Jeśli zastanawiacie się nad pomieszczeniem do zdjęć w domu, zawsze wybierajcie jasne (najlepiej z białymi ścianami), przestronne, najlepiej z oknami właśnie i z fotelem/ kanapą. 

Fotografia dziecięca, a w zasadzie niemowlęca, to w większości leżenie, tulenie i całowanie maleństwa na łóżku lub na rękach. Dlatego też zadbajcie o jednolitą narzutę na łóżko minimalistyczny wystrój wnętrza (im mniej zabawek, poduszek i innych gadżetów wokół, tym lepiej).

Jakie ubrania dla siebie i dla dziecka założyć na domową sesję noworodkową?

Przygotowanie do sesji zdjęciowej w domu to nic trudnego i nie potrzeba tutaj wielkiej filozofii, żeby wyszło ładnie. To Wasze emocje i nastawienie są najważniejsze :)). 

Kolory ubrań Waszych i dziecka, które najlepiej sprawdzą się na zdjęciach, to:

W trakcie takich rodzinnych zdjęć w domu (jak to w życiu), zawsze jest dużo ruchu, dlatego swobodne ubrania dla Mamy i Taty, to również punkt, który należy wziąć pod uwagę w trakcie przygotowań. 

Bose stopy rodziców i dziecka, to również coś, o czym uprzedzam i proszę przed sesją. 

Na koniec pytanie, które nasuwa się właścicielom czworonogich przyjaciół:

Czy zwierzęta na sesji domowej to dobry pomysł?

Zwierzęta w fotografii rodzinnej to świetny pomysł! Przecież to są członkowie Waszych rodzin! Nie może ich zabraknąć podczas naszego spotkania :). Ja sama mam w domu psa, którego kocham nad życie i nie wyobrażam sobie zdjęć bez niego. To nasza miłość w futrze i podejrzewam, że u Was jest podobnie, dlatego jeśli jeszcze zastanawiacie się, czy pozwolić psu, czy kotu być w pomieszczeniu podczas zdjęć – odpowiadam: oczywiście, że tak! Niech zwierzak sobie będzie i chodzi swoimi ścieżkami. Momenty, w których pojawia się i znika. Przychodzi powąchać dziecko, albo położyć się obok, to idealne chwile na zdjęcia i wyłapię je w międzyczasie, bez zbędnego ustawiania. A oto kilka przykładów spontanicznych ujęć z pieskiem:

Czy decydować się na pakiet z albumem? Odpowiem: zdecydowanie TAK!

Niewiele tekstu tu potrzeba :)) Niech zdjęcia tego, jak finalnie wygląda album (w tym przypadku trzy identyczne sztuki: dla rodziców i dziadków) odpowiedzą same za siebie :)). W pakiecie z albumem, nie dość że otrzymujecie dużo więcej ujęć, to jeszcze taką śliczną, personalizowana pamiątkę. Sami wybieracie kolor oprawy oraz grawer na okładce. Po stworzeniu przeze mnie projektu, przesyłam go do wglądu dla Was, do ewentualnych poprawek lub akceptu. Format albumu to 20×20 cm, czyli w sam raz. Nie za duży, nie za mały.

Jeśli jednak zdecydujecie się na pakiet bez albumy, zawsze możecie z czasem dokupić taki u mnie i samodzielnie go wyklejać kolejnymi sesjami, zaczynając pod brzuszkowej, czy noworodkowej właśnie.

Albumy tradycyjne, do samodzielnego wyklejenia kupisz tutaj:

https://olarosa.com/kategoria-produktu/albumy/albumy-tradycyjne/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *